#11 Po co mi konto emerytalne?

      
    
Podcasty / 2018-01-23 / autorzy: Union Investment

Zapraszam do wysłuchania odcinka, który zapoczątkuje cykl podcastów „ABC Finansów”. Moim dzisiejszym gościem jest Łukasz Tymoszuk, menedżer ds. Kluczowych Klientów w Union Investment TFI. Rozszyfrowuje on tajemniczy skrót IKZE i opowie, jak dzięki IKZE można m.in. odzyskać część pieniędzy z podatku. Po co nam konto emerytalne i kiedy warto je założyć? Łukasz obsługuje najważniejszych klientów firmy, proponując im rozwiązania inwestycyjne (fundusze inwestycyjne otwarte, produkty emerytalne, plany oszczędzania, fundusze zamknięte). Jego motto w pracy to: "Zadowolony klient to najlepsza strategia biznesowa". Prywatnie lubi spędzać aktywnie czas. Jego pasją jest sport, który daje mi energię i motywację w życiu: piłkę nożna, bieganie, rower. Lubi czytać książki, w szczególności biografie znanych osób. Zapraszam!


Wysłuchaj jedenastego odcinka „Po Ludzku o Pieniądzach”:

Podcast "Po Ludzku o Pieniądzach" jest również dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem iOS w iTunes » i z Androidem w PlayerFM »

Z wywiadu dowiecie się m.in.:

  • Kiedy warto pomyśleć o emeryturze?
  • Jak działają konta emerytalne?
  • Gdzie można je założyć?
  • W jaki sposób dzięki IKZE można odzyskać część pieniędzy z podatków?

Jeśli macie propozycje rozszyfrowania jakiegoś zagadnienia lub pojęcia i przełożenia tego na ludzki język – piszcie śmiało wiadomość na fanpage’u Po Ludzku o Pieniądzach na facebooku.