#5 Czy prawdziwy mężczyzna bierze kredyt?

      
    
Podcasty / 2017-12-11 / autorzy: Union Investment

Postanowiłem, że czas najwyższy porozmawiać o finansach facetów w moim wieku i naturalnym wyborem do podcastu okazał się twórca i założyciel bloga "Facet po 40". Jacek Czynajtis w pewnym momencie swego życia doszedł do wniosku, że warto stworzyć platformę dla facetów w tym wieku, gdzie będą mogli szukać inspiracji i odpowiedzi, czerpiąc z doświadczenia innych. Podzielił go na kilka działów tematycznych i wraz ze swoją redakcją angażuje się w gorące dyskusje – które generują na jego platformie miliony wejść.

Mój gość wcześniej przez wiele lat kierował znanymi i wielkimi spółkami mediowymi m.in.: AGORA SA, Polskapresse, Mediatak, Murator SA, TIME SA i przez 11 lat sprawował funkcje członków zarządu, będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za zarządzanie sprzedażą. Obecnie objął funkcję prezesa zarządu Telecom Media SA która ma 31% udziałów w spółce Optizen Labs, specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu marketingu mobilnego oraz digital publishingu.

Dzisiaj porozmawiamy o finansach facetów i o tym, jak odzyskać zaufanie w instytucje finansowe, czy zadłużać się, ubezpieczać, i jak zarządzać pieniędzmi przygotowując się na emeryturę.


Wysłuchaj piątego odcinka „Po Ludzku o Pieniądzach”:

Podcast "Po Ludzku o Pieniądzach" jest również dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem iOS w iTunes » i z Androidem w PlayerFM »

 

Jeżeli wolisz poczytać - pełny tekst odcinka znajdziesz załączony na dole, a także do pobrania tutaj:

Czy prawdziwy mężczyzna bierze kredyt?.pdf

 

Z wywiadu dowiecie się m.in.:

  • Dlaczego ludzie stracili zaufanie do instytucji finansowych?
  • Czy prawdziwy mężczyzna bierze kredyt?
  • W jaki sposób opanować nadmierne zadłużenie?
  • Jaka powinna być poduszka finansowa?
  • Oszczędzać czy inwestować? A może robić i to, i to?
  • Czy powiedzenie „Inwestuje się tylko te pieniądze, które można stracić” jest prawdziwe?
  • Czy pożyczać pieniądze przyjaciołom?
  • Jaka jest najlepsza rada dla mężczyzn chcących osiągnąć wolność finansową?

Treści prezentowane w podcastach "Po Ludzku o Pieniądzach" są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Union Investment TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.