#9 Czy warto założyć działalność za granicą?

      
    
Podcasty / 2018-01-09 / autorzy: Union Investment

Dzisiejszego gościa poznałem na konferencji poświęconej cyfrowym nomadom, czyli osobom które podróżują po świecie i utrzymują się z pracy zdalnej, dostarczając wyniki swojej pracy (usługi i produkty) za pośrednictwem Internetu. To co ich łączy to mobilność i ciągłe poszukiwanie wolności oraz.... zleceń. Można ich spotkać w samolotach, na hamakach na Bali lub plaży Phuket w Tajlandii, gdzie zapatrzeni w laptopy co jakiś czas sączą przez słomkę egzotyczny napój. Często tacy ludzie szukają też wolności do prowadzenia własnej działalności zarobkowej i rejestrują swoje firmy za granicą. Nasz gość, Kamil Dyś wystąpił przede mną na konferencji „Tam Gdzie Chcę" w Poznaniu i tematem jego wystąpienia były "Najlepsze formy prowadzenia zdalnego biznesu", czyli w m.in: zakładanie spółek LTD w Wielkiej Brytanii.


Wysłuchaj dziewiątego odcinka „Po Ludzku o Pieniądzach”:

Podcast "Po Ludzku o Pieniądzach" jest również dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem iOS w iTunes » i z Androidem w PlayerFM »

Z wywiadu dowiecie się m.in.:

  • Jak założyć spółkę w Wielkiej Brytanii?
  • Dlaczego polskie urzędy odstraszają przedsiębiorców?
  • Jak wygląda w praktyce prowadzenie działalności za granicą?
  • Na czym polegają spółki typu „Limited Company”?
  • Czy można legalnie wykorzystywać optymalizację podatkową?
  • Dlaczego poduszka bezpieczeństwa jest ważna dla przedsiębiorców?

Wiem, że to bardzo głęboki temat i nie da się opowiedzieć wszystkiego. Jeśli jednak będą jakieś pytania i poczujecie niedosyt, proszę o wpisywanie ich komentarzach na fanpage i postaram się nagrać oddzielny materiał.