Union Investment TFI po raz siódmy ze statuetką Alfa

      
    
Aktualności / 2019-03-14 / autorzy: Union Investment

Analizy Online po raz szósty wręczyły nagrody najlepszym TFI i funduszom inwestycyjnym. Statuetkę Alfa drugi rok z rzędu otrzymał subfundusz SGB Bankowy (UniFundusze SFIO) w kategorii najlepszy fundusz pieniężny.

Po dzisiejszej Gali Fund Forum, na koncie Union Investment TFI jest już siedem nagród Alfa i czternaście wyróżnień. Statuetki Alfa otrzymują najlepsze fundusze inwestycyjne i najlepsze Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Alfa 2018 trafiła do subfunduszu SGB Bankowy (d. SGB Gotówkowy) zarządzanego przez Marka Warmuza. Warto wspomnieć, że jest to druga z rzędu nagroda Alfa dla tego funduszu i Zarządzającego.
Union Investment TFI otrzymało także wyróżnienie w kategorii najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo wyróżnienia otrzymały trzy subfundusze: UniKorona Zrównoważony, zarządzany przez Roberta Burdacha i Adama Szymko w kategorii najlepszy fundusz mieszany oraz UniProfit Plus, zarządzany przez Marka Warmuza i UniOszczednościowy zarządzany przez Andrzeja Czarneckiego w kategorii najlepszy fundusz dłużny.

Alfy przyznawane są funduszom, które działają na rynku nie mniej niż pięć lat w segmencie akcyjnym i mieszanym oraz minimum trzy lata w segmencie dłużnym, gatunkowym i pieniężnym, mają charakter otwarty (FIO, SFIO) oraz są dostępne dla szerokiego grona klientów.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie https://analizy.pl/fundusze/alfy/2018 .