Union Investment TFI poszerzy swoją ofertę o Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

      
    
Aktualności / 2019-01-22 / autorzy: Union Investment

Union Investment TFI zaoferuje pracodawcom i pracownikom Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Union Investment TFI jest największym niezależnym towarzystwem inwestycyjnym działającym na polskim rynku od 1995 r. Od tego czasu firma jest rozwijana przez zespół doświadczonych zarządzających, którego skład przez lata ulegał jedynie niewielkim zmianom. Obecnie Union Investment TFI zarządza aktywami o wartości prawie 14 mld. Na ofertę rynkową firmy składa się 30 funduszy inwestycyjnych, zarówno otwartych jak i zamkniętych, rozwiązania asset management i oparte na funduszach produkty emerytalne takie jak IKZE, IKE i PPE.

W październiku 2018 została podpisana umowa przejęcia 100% akcji w Union Investment TFI przez Grupę Generali. Ogłoszona transakcja ma charakter warunkowy. Do jej finalizacji, planowanej w pierwszej połowie bieżącego roku, konieczne jest uzyskanie akceptacji odpowiednich instytucji regulujących tego typu transakcje, w tym Komisji Nadzoru Finansowego.

- Wybór firmy prowadzącej PPK będzie dla przedsiębiorców bardzo poważnym zadaniem. Decydując się na współpracę z daną instytucją finansową pracodawca powierza jej przyszłość finansową swoich pracowników. Jesteśmy przekonani, że nie tylko lata doświadczeń w prowadzeniu kont emerytalnych i Pracowniczych Programów Emerytalnych przemawiają za wyborem Union Investment TFI. – mówi Małgorzata Góra-Dubiela, Prezes Zarządu Union Investment TFI.

Fundusze i rozwiązania inwestycyjne przygotowane przez Union Investment TFI zajmują od lat czołowe miejsca w rankingach specjalistycznych, a firma szczyci się wieloma prestiżowymi nagrodami branżowymi. Wyższe niż średnie na rynku, powtarzalne wyniki zarządzanych funduszy przy jednoczesnej dbałości o bezpieczeństwo powierzonych środków – tak można w skrócie podsumować podejście Union Investment TFI do biznesu.

- Naszym atutem jest również zespół na co dzień współpracujący z firmami z różnych branż. Nasze procesy są dostosowane do wymagań przedsiębiorców. Rozumiemy specyfikę codziennej pracy pionów finansowych i HR. Zdaniem naszych klientów ma to ogromny wpływ na komfort współpracy. Dodam do tego, że, nasi klienci mogą liczyć na wsparcie bardzo stabilnego i fachowego zespołu. – wyjaśnia Paweł Suwała, Dyrektor Działu Klienta Instytucjonalnego, odpowiedzialny za PPK w Union Investment TFI.

O PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę, przeznaczony dla ok. 11,5 mln osób zatrudnionych. Pieniądze zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych będą prywatną własnością uczestników PPK, a pierwsi pracownicy będą mogli zacząć oszczędzać już w 2019 roku. PPK będą wprowadzane etapami aż do 2021 roku - w zależności od wielkości firmy. Ustawa zakłada 3 źródła finansowania składek na rzecz pracownika: składkę pracownika, składkę pracodawcy oraz dopłaty ze strony Państwa (Funduszu Pracy). Zgromadzone składki będą inwestowane w tzw. funduszach zdefiniowanej daty.

Więcej informacji o ofercie PPK w Union Investment TFI: ppk@union-investment.pl